Przedszkole Duszniki
Po więcej informacji odnośnie zapisów w przedszkolu zapraszamy do działu kontakt

Przedszkole Duszniki

Kończy się sierpień i zbliża się data, kiedy twój maluch po raz pierwszy odwiedzi przedszkole? W takim razie warto jak najszybciej pomyśleć o odpowiedniej wyprawce dla dziecka. Dobrym pomysłem jest zabranie go na zakupy ze sobą. Nic nie sprawi mu większej radości jak możliwość samodzielnego wyboru niezbędnych mu do przedszkola przyborów. Jest to szczególnie ważne, gdy maluch obawia się pierwszej wizyty w przedszkolu i niechętnie odnosi się do tej kwestii. Wspólne zakupy z pewnością są dobrym  pomysłem, gdyż dziecko chętnie włoży na siebie nowe ubranka, zacznie rysować nowymi kredkami czy malować nowymi farbkami.

Przedszkole, do którego nasz maluch będzie od września uczęszczał, powinno przekazać rodzicom listę niezbędnych przyborów. Placówki mogą różnić się od siebie wymaganiami. Czasem jedno przedszkole wymaga określonej marki kredek czy farbek. Rodzice powinni więc przygotować się na pewien wydatek. Jest to niestety nieuniknione, aczkolwiek zakupione narzędzia z pewnością wystarczą na dłuższy czas. Jeśli chodzi o przybory szkole to na pewno musimy zaopatrzyć się w: kredki, ołówki, farby, pędzelki, nożyczki, klej, plastelinę, blok rysunkowy i techniczny oraz zeszyt. Część przyborów może być oczywiście uzupełniana sukcesywnie, w miarę potrzeb.

Każde przedszkole wymaga również butów na zmianę dla dziecka. Po zajęciach powinny być one umieszczane w specjalnych workach na buty. Ważny jest także zakup wygodnych ubranek oraz stroju na zajęcia wychowania fizycznego. Czasem przedszkole organizuje wyjazdy na basen. Konieczne jest więc posiadanie stroju kąpielowego. Nie należy oczywiście zapominać o przyborach higienicznych.