Przedszkole Rokietnica
Po więcej informacji odnośnie zapisów w przedszkolu zapraszamy do działu kontakt

Przedszkole Rokietnica

Przedszkole jest miejscem, gdzie maluch po raz pierwszy uczy się obcowania z rówieśnikami, odpowiedniego rozkładu dnia i przede wszystkim samodzielności. Jest to bardzo ważny etap w życiu dziecka, gdyż to, jak zostanie odebrany w gronie pozostałych dzieci może warunkować jego dalszy rozwój i zachowanie. Co więc w wypadku, gdy maluch uważa przedszkole za nieprzyjazne miejsce i pragnie zrezygnować z dalszego uczęszczania na zajęcia? Rodzice powinni się przede wszystkim zastanowić nad tym, co stoi za przyczyną takiego zachowania. Jeśli na samym początku maluch chętnie chodził do przedszkola, musiało wydarzyć się coś, co zmieniło jego postawę.

Zazwyczaj problem leży w braku akceptacji ze strony grupy rówieśników. Dziecko może traktować przedszkole, jako miejsce, gdzie trudno jest mu się odnaleźć, ze względu na brak przyjaciół. Dzieci w tym wieku chętnie naśladują osoby, które im imponują. Może się zdarzyć tak, że nasza pociecha uczęszcza do przedszkola razem z małym liderem, który wyznacza trendy, chociażby w postaci modnego piórnika, stroju czy zabawki. Odtrącenie przez grupę, nie pozwala dziecku na prawidłowy rozwój.

Jeśli pojawi się taka sytuacja, rodzice powinni jak najszybciej odwiedzić przedszkole i wyjaśnić tę sprawę z nauczycielkami. Warto poprosić również o opinię na temat swojego dziecka, jak się ono zachowuje i podchodzi do swoich obowiązków. Powodem niechęci ukierunkowanej na przedszkole, może być również kłótnia lub bójka z którymś z kolegów czy koleżanek dziecka. W takim wypadku należy odbyć z maluchem wychowawczą rozmowę, w której wyjaśnisz mu niewłaściwe elementy takiego postępowania.