Zapisy

Rekrutacja uzupełniająca - wyniki

 Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola Chatka Kubusia Puchatka w Lusowie

 

1

Koszela Alan

2

Majewska Maria

3

Miśkiewicz Dawid Rafał

4

Miśkiewicz Michał Gabriel

5

Urbaniak Mia

6

Walter Aleksandra Walter

 Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola Chatka Kubusia Puchatka w Przeźmierowie

 

1

Czeszyk Leonard Vincent

2

Jordan Michalina Anna

3

Lewandowska Anna Magdalena

4

Nackoski Antoni

5

Nadolny Mikołaj

6

Nyk Hanna Anna

7

Szczepaniak Ewa

8

Umecka Laura Teresa

9

Ziółkowski Maksymilian

10

Żakowska Marcela

11

Kwietniewski Wojciech

 

12

Janiak Oliwia Agata

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 


 

 

 Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021

POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE


 18.05 – 22.05.2020 r - złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
 25.05 – 27.05.2020 r – weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną
 15 czerwca 2020 r – podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola
 16.06 – 18.06.2020 r – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w formie oświadczenia
 Brak pisemnego potwierdzenia jest jednoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji
 22 czerwca 2020 r – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nie przyjętych do przedszkola. Uaktywnienie strony z wynikami rekrutacji.


Dokumenty dostępne będą w przedszkolu oraz do pobrania poprzez:

Elektroniczny system naboru do przedszkoli w gminie Tarnowo Podgórne

https://nabor.pcss.pl/tarnowopodgorne/przedszkole 

 

PRZEDSZKOLE "CHATKA KUBUSIA PUCHATKA" ZAPRASZA

 dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku życia

 

Decyzja o rozpoczęciu edukacji przedszkolnej przez małe dziecko musi być przemyślana i podjęta bez pośpiechu. Podczas kontaktów telefonicznych lub osobistych rodzice zadają wiele pytań, my odpowiadamy wyczerpująco i rzetelnie, chętnie oprowadzamy po przedszkolu i opowiadamy o otoczeniu przedszkolaka. Gdy rodzice są pewni trafności decyzji o wyborze przedszkola dla swej pociechy, dziecko wchodzi do grupy przedszkolnej z większym poczuciem bezpieczeństwa.

 

KILKA ZALET DOBREGO PRZEDSZKOLA

 

Doświadczenie

Przedszkole „Chatka Kubusia Puchatka” Prowadzi działalność edukacyjną od 10 lat.  Nasi absolwenci  chodzą do szkół podstawowych i gimnazjów, niejednokrotnie są to jedni z najlepszych uczniów w klasie.  Przedszkole wciąż się rozwija. Wprowadzamy nowe metody nauczania, jesteśmy otwarci na nowości, bazujemy jednak na tradycjach i stałych wartościach.

Bogata oferta

W „Chatce Kubusia Puchatka” dzieci codziennie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Oprócz tej podstawy w tygodniu odbywają się lekcje j.angielskiego, logopedia, rytmika, taniec, gimnastyka korekcyjna, zajęcia plastyczne z elementami arteterapii, teatralne z elementami logopedii, nauka gry na flażolecie, bajkoterapia, zabawy ruchowe metodami Klanzy, gotowanie w Klubie Małego Kucharza. Maluchy wchodzą w świat literek podczas zajęć prowadzonych Odimienną Metodą Nauki Czytania wg Ireny Majchrzak, dzieci starsze pracują Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz oraz rozwijają logiczne, matematyczne myślenie metodami Edyty Gruszczyk  Kolczyńskiej.

Wychowanie przez sztukę

Odwiedzamy Gminny Ośrodek Kultury, gdzie oglądamy, lub w ramach akcji „Dzieci Dzieciom” wystawiamy własne przedstawienia dedykowane dzieciom z całej okolicy. Uczestniczymy w cyklu spektakli Pro Sinfoniki. W przedszkolu organizujemy Klub Małego Muzyka, zapraszamy artystów na nasze podwórko, jak również poznajemy okolicę przedszkola. Zapewniamy podopiecznym rozwój umiejętności muzycznych i plastycznych, oraz wrażliwości na sztukę. W ciągu roku świętujemy ciekawe dni takie jak np. Dzień Pluszowego Misia, Dzień Babci i Dziadka, Święto Marchewki i inne.

Sport

Kilka razy w roku wyjeżdżamy na ciekawe wycieczki, podczas których uczymy poprzez doświadczenie. Nasi mali sportowcy oprócz codziennej gimnastyki porannej i korekcyjnej, codziennie bawią się na placu zabaw, często wychodzimy na spacery.

Bezpieczeństwo

Dla zachowania odpowiednich warunków bezpiecznej i efektywnej pracy nauczycieli i dzieci, tworzymy grupy kilkunastoosobowe. Sale są przestronne, zapewniamy dzieciom swobodę ruchów i przestrzeń dla ich nauki oraz zabawy.

Zbilansowane, zdrowe żywienie

Posiłki w „Chatce Kubusia Puchatka” są przygotowywane w przedszkolnej kuchni przez profesjonalistów, ze świeżych składników, na miejscu. Doświadczone kucharki gotują dla przedszkolaków zdrowe i smaczne posiłki. Szczególną uwagę przykuwamy do budowania jadłospisów, aby rozwój naszych podopiecznych był prawidłowy i harmonijny.

Odpoczynek

Leżakowanie organizujemy dla dzieci, które tego relaksu potrzebują. Porozumiewamy się w tej kwestii z rodzicami, a odpoczynek odbywa się w taki sposób, aby dzieci mogły zregenerować siły, nieśpiące przedszkolaki, słuchają czytanych baśni, korzystają z uroków wspólnych zabaw ze śpiewem i innych grupowych odprężających zajęć.

Łagodna adaptacja

Zawsze staramy się aby adaptacja przebiegała spokojnie. Często jednak pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu są stresujące dla dziecka i jego rodziców. Z naszej strony otrzymacie Państwo wszelkie wsparcie, a dziecko zostanie otoczone czułą opieką. Zawsze zalecamy stopniowe przyzwyczajanie dziecka do nowej sytuacji w miarę możliwości czasowych rodziców.

 

 

Wszelkie informacje otrzymacie Państwo pod nr tel. 506 466 850, 500 262 850 lub w przedszkolu.