Lusowo, ul.Skośna 9

Każdego dnia dzieci uczęszczające do Przedszkola „Chatka Kubusia Puchatka” biorą udział w zajęciach dydaktycznych, zgodnych z programem nauczania zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poza tymi określonymi przez program, prowadzone są również zajęcia z języka angielskiego, rytmiki i tańca, gimnastyki korekcyjnej, katechezy, plastyczne połączone z elementami arteterapii, zabawy ruchowe metodą Klanzy, warsztaty teatralne z elementami logopedii, bajkoterapia oraz lekcje gotowania w Klubie Małego Kucharza.

Najmłodsze przedszkolaki poznają alfabet na zajęciach prowadzonych zgodnie z metodą czytania opracowaną przez I. Majchrzaka. Starsze przedszkolaki uczą się w oparciu o Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz oraz przy wykorzystaniu technik opracowanych przez E. Gruszczyk-Kolczyńską rozwijają matematyczne i logiczne myślenie. Dzieci uczą się poprzez zabawę i dlatego nieustannie towarzyszą im w Chatce Kubusia Puchatka gry oraz przeróżne rozrywki. Każdego dnia przedszkolaki spędzają czas na świeżym powietrzu. Odwiedzają także Dom Kultury i uczestniczą w spektaklach Pro Sinfoniki. W samym przedszkolu prowadzimy Klub Małego Muzyka, do którego zapraszamy artystów. Dzieci mają również okazje podczas spacerów poznawać okolicę przedszkola oraz inne ciekawe miejsca, kiedy uczestniczą w organizowanych przez nas wycieczkach. Codziennie odbywają się zajęcia gimnastyczne, które są urozmaicone wyjazdami na basen i stok narciarski na poznańskiej Malcie. W przedszkolu obchodzimy różne święta. Maluchy biorą udział m.in. w Dniu Babci i Dziadka, Dniu Pluszowego Misia, czy Święcie Marchewki.

Tworzymy kilkunastoosobowe grupy, aby przedszkolaki miały zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz idealne warunki do zabawy i nauki. Zajęcia odbywają się w przestronnych pomieszczeniach.

Przykładamy wszelkich starań, aby proces adaptacji dziecka do nowego miejsca i otoczenia przebiegł jak najbardziej spokojnie. Jednak czasem okazuje się, że nowa sytuacja jest stresująca dla dzieci i rodziców. Wówczas mogą liczyć Państwo na nasze wsparcie, a przedszkolak na najlepszą opiekę i wyrozumiałość doświadczonych przedszkolanek.

Zawsze zalecamy stopniowe przyzwyczajanie dziecka do nowej sytuacji w miarę możliwości czasowych rodziców.