Przedszkole Dąbrowa
Czwartek, 09 Kwiecień 2009 10:26

Przedszkole Dąbrowa

Podczas Dni Otwartych możemy sprawdzić, co oferuje dane przedszkole. Już prawie każda tego typu placówka w marcu lub kwietnia otwiera swe progi dla rodziców, którzy wraz ze swymi dziećmi mogą obejrzeć sale, w których przebywają przedszkolaki oraz porozmawiać z kadrą opiekunów czy też wymienić uwagi z innymi ojcami i matkami.

Jak w wielu sytuacjach życiowych tak i w przypadku wyboru przedszkola dla naszego dziecka ważną rolę odgrywają pierwsze wrażenia i odczucia związane z tym miejscem. Rodzicom, którym zależy na bezpieczeństwie dziecka będą sprawdzać czy przedszkole jest w odpowiedni sposób chronione przed wejściem osób postronnych. Dla nich ważne będzie np. to, czy placówka posiada system monitoringu lub każda osoba, która chce wejść na teren przedszkola, jest legitymowana. Z kolei inni rodzice swą uwagę zwrócą w pierwszej kolejności na rozmiary i wystrój sal, w których będą przebywać dzieci. Z pewnością przyjrzą się temu, czy meble w sali zabaw są dostosowane do dzieci pod względem wielkości oraz odpowiednich zabezpieczeń. Jest też grupa rodziców, która będzie oceniać przedszkole pod kątem tego, jakie zajęcia są w nim prowadzone. Dobrym przykładem w tym kontekście mogą być chociażby prace plastyczne przedszkolaków, jakie są eksponowane na ścianach w szatni, korytarzach i salach. Warto oczywiście zapoznać się z planem codziennych zajęć, jakie prowadzi przedszkole. Być może jedna z placówek, którą odwiedzimy podczas dni otwartych oferuje zajęcia, które okażą się interesujące dla naszej pociechy i będą się wyróżniać spośród wielu podobnych programów realizowanych przez liczne przedszkola.

Warto zaznaczyć, że to rodzice wybierają przedszkole dla dziecka, ale ono powinno mieć również prawo decydowania o tym, gdzie będzie spędzać kilka godzin każdego dnia. Jeśli wybierzemy się dzieckiem do kilku przedszkoli, pozwólmy mu za każdym razem wypowiedzieć się na temat tego, co mu się spodobało lub nie w danym miejscu.