O przedszkolu

Witamy na stronie internetowej Przedszkola

"Chatka Kubusia Puchatka"!!!

Od 01.09.2015r. Przedszkole "Chatka Kubusia Puchatka" działa jako przedszkole publiczne.

 

Tutaj dowiecie się Państwo prawie wszystkiego o naszych trzech kolorowych przedszkolach, ale aby poznać nas lepiej i poczuć atmosferę panującą wewnątrz, zapraszamy do odwiedzin.

Pracujemy w godzinach 7.00 - 17.00. W tym czasie nasi mali podopieczni zjadają pyszne posiłki i uczestniczą w wielu zajęciach okraszonych przednią zabawą. Posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) przygotowywane są na miejscu, według profesjonalnych jadłospisów i tylko ze świeżych składników, a Panie Kucharki dokładają wszelkich starań by dzieciom wszystko smakowało i aby poszerzały swoje kulinarne upodobania. Jest to bardzo ważne, żeby dzieci zdrowo i smacznie jadły, bo w „Chatce Kubusia Puchatka” nie próżnujemy. Codziennie dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, opartych na podstawie programowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ale to podstawa. Dodatkowo 3-4 razy w tygodniu przedszkolacy pobierają lekcje języka angielskiego i 2 razy rytmiki, a raz w tygodniu chętni uczestniczą w  zajęciach katechezy. Wprowadziliśmy do naszych codziennych zajęć edukacyjnych metodę Dobrego Startu wg Marty Bogdanowicz, zajęcia matematyczne prowadzone metodą Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej, wśród najmłodszych Odimienną Metodę Nauki Czytania Ireny Majchrzak. Oprócz profesjonalnych zajęć logopedycznych i indywidualnych spotkań z Panią logopedą, dzieci uczestniczą w zajęciach teatralnych wzbogaconych elementami logopedii, podczas których wyginają i łamią języki. Wszystkie przedszkolaki należą do kółka plastycznego wzbogaconego elementami arteterapii, a na koniec tygodnia wszyscy gotują w Klubie Małego Kucharza. Intensywnie rozwijamy się też ruchowo. Starsze dzieci grają na flażoletach, a wszyscy często bawią się z chustą animacyjną, metodami Klanzy. Dla wyciszenia prowadzimy bajkoterapię. Codziennie wychodzimy na plac zabaw, a czasem na dłuższe spacery, aby poznać najbliższą okolicę. 3 razy w roku wyjeżdżamy na całodniową wycieczkę. Zapraszamy do nas reprezentantów ciekawych zawodów i trupy teatralne. Co najmniej raz w miesiącu wystawiane jest dla przedszkolaków przedstawienie artystyczne, uczestniczymy w koncertach Pro Sinfonica, a w przedszkolu organizowany jest Klub Małego Muzyka, w ramach którego  zapraszamy tancerzy, instrumentalistów, śpiewaków. Poza tym wszystkim wychowujemy, oraz kształtujemy małe charaktery, wspierając ich indywidualny rozwój.

Prowadzimy również obowiązkowe przygotowanie przedszkolne dla dzieci 6-letnich.

 
 

Żółte przedszkole w Lusowie

 

 Przedszkole Publiczne „Chatka Kubusia Puchatka” rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w gminie Tarnowo Podgórne z siedzibą w Lusowie, przy ul. Skośnej 9. Od 2006 roku działa druga placówka w Tarnowie Podgórnym, a od września 2009 roku rozpoczęło swoją działalność trzecie przedszkole w Przeźmierowie. Są to placówki nowoczesne, przyjazne dzieciom i ich rodzicom, z bogatą ofertą programowo edukacyjną oraz licznymi zajęciami dodatkowymi.

Zielone przedszkole w Tarnowie Podgórnym

Przedszkole „Chatka Kubusia Puchatka” w Tarnowie Podgórnym działa od 2006 roku. Mieści się przy ul. 25 stycznia 4. Jest to filia Chatki w Lusowie, która cieszy się tak dużym powodzeniem, że otwarcie filii w Tarnowie Podgórnym było wręcz konieczne. Szybko okazało się, że i ta placówka spełnia oczekiwania rodziców i dzieci. Z radością otwieraliśmy trzecią placówkę w Przeźmierowie. „Chatka Kubusia Puchatka” to dobra marka w przytulnej atmosferze.

Niebieskie przedszkole w Przeźmierowie

 
Przedszkole Publiczne „Chatka Kubusia Puchatka” w Przeźmierowie przy ul.Składowej 45 działa od 2009 roku. Jego otwarcie było odpowiedzią na duże zainteresowanie i liczne zapisy w pozostałych dwóch placówkach przedszkola – w Lusowie   i Tarnowie Podgórnym.

                „Chatka Kubusia Puchatka” rozkwita i świetnie dopełnia ofertę edukacyjną gminy Tarnowo Podgórne.